Şeref Has’ ın Cenazesi Yeniköy Mezarlığında Oldu

Fenerbahçe ile A Milli Takım futbolcularından olan Şeref Has 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Fenerbahçe yönetim kurulu,  Şenol Güneş, Servet Yardımcı, Nihat Özdemir, Ali Şen, Şenes Erzih cenazeye katılan isimlerden oldu. Cenaze namazından hemen önce Şeref Has için konuşma yapan Nihat Özdemir; “Allah rahmet eylesin. Futbolun çok önemli isimlerinden biriydi. Aynı zamanda Fenerbahçe’nin de önemli isimlerinden biriydi. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah’ın rahmeti üzerine olsun.” şeklinde konuştu.

Konuşmaya Şenol Güneş şöyle devam etti; “Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine başsağlığı diliyorum. Şeref Abi benim çocukluk yıllarımda çok değerli bir futbolcuydu. Fenerbahçe’de o zaman Selim Ağabey, Ogün’lerin Levent’lerin olduğu dönemleri hatırlıyorum. Daha sonra biz büyüdük oyuncu olduk, antrenör olduk, A Milli Takıma geldiğimizde de kendisiyle birlikte çalıştık. Futbolculuğunun yanında, tarife tam uygun olan birisiydi, hem futbolcu yetenekleri hem de karakteri ile örnek bir insandı. A Milli Takım’da çalıştığım dönem sonrasında çok büyük destek verdi. Birlikte bilgileriyle insani değerleriyle çok faydalandığımız bir insandı. Tekrar Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Şeref Has vefatı hakkında Şenes Erzik‘ de oldukça mutsuz olduğunu açıklayarak Şeref Has adına; “İlk federasyonu kurduğumuz zaman paydaşlarımızdan önde giden insanları, bize faydası olacak insanları seçtik. Şeref Has bunlardan biriydi. Dolayısıyla Şeref Haslar yalnız Fenerbahçe’de beraberliğimiz yoktu, yöneticilik zamanlarımızda, sonradan da Türk futboluna katkılarda bulunacak mevkilerde oldu. Çok iyi ve değerli bir insandı. Hiç kimseyi üzmedi, futbolcu olarak da yönetici olarak da daima doğrunun yanında oldu. Allah’tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun.” dedi.

Güncelleme: 17 Haziran 2019 — 16:55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hepsibahis © 2018