Erol Bedir; ”Antalya Maçıyla Tekrar Çıkışa Geçeriz”

Spor Toto Süper Lig‘ de Kayserispor Kulüp Başkanlığını yapan Erol Bedir, 2018 ve 2019 sezonunda basın medyasına değerlendirmeler yaparak her duyguyu yansıttıklarını aktardı ve ilk yarıyı ise arkalarında tuttuklarını anlattı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı ile beraber sezonun ilk yarısını bitirdiklerini söyleyen Başkan, “Bu maçla beraber 19 puan yaptık. Bir ara sakat ve cezalı oyuncularımızın çokluğu nedeniyle ciddi bir şekilde sendelemiştik ama biz bu takıma olan inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Trabzonspor maçından sonra bile -ben bu takıma inanıyorum, sakatlar döndükten, eksiklerimizi tamamladıktan sonra çıkışa geçeriz- demiştim. Şu anda istediğimiz, arzuladığımız yerde değiliz ama kötü günleri gördükten sonra bulunduğumuz yerin de fena olmadığını düşünüyoruz. İnşallah önümüzdeki bir aylık kamp dönemini iyi bir şekilde geçirip, Antalya maçıyla tekrar çıkışa geçeriz.” şeklinde konuştu.

Erol Bedir

Erol Bedir

Gerçekleşen sakatlanmalardan dolayı takımı performansını da etki altında tuttuğunu söyleyen Erol Bedir; “Takımımızın kötü sonuçlar almasının altında yatan bir numaralı sebep, çok fazla sakatlık yaşamamız ve cezalı oyuncuların sayısının fazlalığıdır. Uzun süre gerçek kadromuzla sahaya çıkamadık.” dedi.

Futbolcuların antrenmanlarını iyi bir şekilde yapamadıklarını aktaran Erol Bedir sözlerine şöyle devam etti; “İlk 4 – 5 maçın ardından sonraki karşılaşmalarda 11-12 kişiyi bulup sahaya o şekilde çıkmaya başladık. Rekabet ortamı tamamen ortadan kaybolmuştu. Oynayacak futbolcu da doğru dürüst antrenman yapamıyordu. Çünkü sakatlanma riskleri vardı. Rekabetin olmadığı yerde başarı beklemek zor olur. Yaşanan moral bozukluğu kötü sonuçları getirdi. Daha sonra Ertuğrul hoca ile yolları ayırmaya karar verdik ve gayet medeni bir şekilde ayrıldık. Daha evvel dostluğumuz olan, Kayseri’de görev yapmış Hikmet Karaman ile el sıkıştık. Hikmet hoca takımın başına geldikten sonra da şu ana kadar 5 resmi müsabaka yaptık ve 4 galibiyet, 1 beraberlik aldık. İyi bir performans. Bu performanstan memnunuz. Şu anda daha hiçbir şeyi halletmiş sayılmayız. Bana göre yenildiğimiz zaman kıyamet kopmamıştı şu anda da tüm tehlikeler gitmiş değil. Biz bilinçli, ayakları yere basan bir şekilde ligin ikinci yarısına hazırlanacağız.

Güncelleme: 27 Aralık 2018 — 15:36

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hepsibahis © 2018